fbpx
0850 346 42 92
Sosyal Medya Hesaplarımız

Dijital Pazarlamada “Google Ads” Reklamları

09 Ağustos 2018
338 kez görüntülendi

Dijital pazarlama bir işletme veya firmanın işini büyütme aşamasında oldukça önem taşımaktadır. Sosyal mecraların her birinde reklamları görüyoruz, firmaların bu reklamlardan dönüş almaları oldukça dikkat edilmesi gereken bir noktadır. Dijital pazarlamanın en önemli aşaması geri dönüşlerin ölçülmesi ve buna göre strateji uygulanmasıdır.

Google reklamları sitenize potansiyel müşteri çekmek için ideal bir platformdur. İstediğiniz kitleye direk olarak reklam yayınlama imkanınızın vardır. Google reklamlarının belirli çeşitleri vardır.

Metin Reklamları

Metin reklamları Google aramalarında ve Google iş ortağı reklamlarında yayınlanmaktadır. Anahtar kelime odaklı çalışmaktadır.

Görüntülü Reklamlar

İnternet sitelerinde gezinirken karşınıza çıkan reklam türleridir. Bu reklam türünde reklam verilen siteye girildiğinden sonraki süreçte bir çok sitede reklamlarınızı gösterebilirsiniz. (Re-Marketing)

Video Reklamlar

Reklam verdiğiniz kitlenin video izlerken arada çıkan reklamlardır. 5 saniye izledikten sonra reklamı kapatabilirler. Video reklamlarda kullanılan video uzunluğu en az 12 saniye olmalıdır.

Alışveriş Reklamları

İnternet sitenizde bulunan ürünlerle alakalı resim ve detaylı bilgiler içerir. Google arama sonuçlarında arama alanının en üstünde veya sağ bölümde görüntülenir. Alışveriş reklamları yayınlamak için internet sitenizde ürün verilerinin bulunduğu XML çıktısı bulunmalıdır. Bu XML dosyasını Google Merchant Center üzerinden yükleyerek alışveriş reklamları yayınlayabilirsiniz.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?