fbpx
0850 346 42 92
Sosyal Medya Hesaplarımız

Responsive Tasarım Nedir?

19 Ekim 2018
445 kez görüntülendi

İnternet, günümüzde en yaygın iletişim kanallarının başında gelmektedir. Firma, kurum ve şahıslar sahip oldukları web sitesi sayesinde çeşitli hizmet, ürün ve bilgileri internet kullanıcılarına sunabilirler.

Web sitesine sahip olmak isteyen kişiler ve firmalar çeşitli kriterlere dikkat etmelidirler. Günümüzde mobil cihazların bilgisayarlardan daha fazla kullanıldığı oldukça net bir şekilde görülür. Bu nedenle sahip olmak istediğiniz internet sitesi mobil cihazlara uyumlu bir şekilde çalışmalıdır.

Geçmiş zamanlarda internet siteleri tasarlanırken ayrı bir mobil sayfa görünümü yapılarak yayınlanırdı. Fakat bu durum günümüzde çeşitli tasarım teknikleri ile daha pratik ve uyumlu bir hale gelmiştir. Responsive tasarım yapısı kullanılarak oluşturulan internet siteleri, web sitesinin mobil cihaz ve bilgisayarlarda girildiğinde site içeriklerinin (resim,yazı vb. elementler) ekran genişliğine göre yenileden şekillenerek ekrana uygun bir yapıya dönüşmesi ile oluşur. Bu şekilde tasarlanan internet siteleri mobil cihazlarda kayma ve dağınık durma gibi sorunları ortadan kaldırır.

Responsive tasarım yapılarak hazırlanan internet sitenizin kod yapısı temiz (gereksiz kod olmadan) olması sitenizin hızlı açılmasını sağlamaktadır. Bu durumda SEO çalışmalarına doğrudan etki etmektedir. İnternet sitenizin içerikleri SEO çalışmalarına uygun bir şekilde girilmesi gerekir. İlerleyen yazılarımızda SEO’ya uygun içerik girişi konusundaki makalelerimizi inceleyebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?