fbpx
0850 346 42 92
Sosyal Medya Hesaplarımız

SEO

Anasayfa » SEO

SEO kısaltmasının açılımı Search Engine Optimization’dur. Türkçe karşılığı Arama Motoru Optimizasyonu olan SEO işlemleri sitelerin arama motorlarına uygun bir hale getirilmesine denir. Google tarafından belirlenen yönergelere uyarak arama sonuçlarında üst sıralara çıkılabilir. Bu da web site trafiğinin artmasını sağlar.

SEO çalışmaları, amacına uygun olarak yapılırsa, arama sonuçlarına da o şekilde etki edecektir. Bunun için gerekli faktörlere uymak ve siteyi buna uyumlu hale getirmek gerekir.

SEO Ajansı

SEO Çalışması Nasıl Yapılır?

SEO, Site İçi SEO (On Page SEO), Site Dışı SEO (Off Page SEO), Teknik SEO (Technical SEO) olarak farklı aşamalardan oluşmaktadır ve bu aşamalarının her biri farklı kurallardan oluşmaktadır.

Google yönergelerine göre 200 üzerinde SEO faktörü vardır. Bu faktörlerinin her birinin farklı görevi vardır ve her biri SEO için önemlidir. SEO sabır gerektirir. Bu çalışmaların her biri belirli aşamaların ardından etkisini gösterir. Ayrıca etki süresi sektöre göre de farklılık göstermektedir. Bu nedenle yapılan çalışmaları acele etmeden, sabır göstererek takip etmek ve uygulamak gerekir.

Tamamen doğal yöntemler ile popülerliği artırmaya yönelik yapılır. Bu popülerlik sonrası edinilen veriyi doğru kullanarak yönetilen bir süreçtir. Arama motorlarında arama yapan kullanıcılar üst sırada sitenizi görerek tıklaması sonucu bir aksiyon gerçekleşir. Bu nedenler en iyi dijital reklam türü Google’da üst sırada yer almaktadır diyebiliriz. (Çünkü sizi sadece arayan bulur.)

SEO

Google Algoritma Güncellemeleri

Google Algoritma Güncellemeleri, yıl içerisinde yaklaşık 350’nin üzerinde yapılır ve tamamı arama sonuçlarını daha iyi bir hale getirebilmek içindir. Bu güncellemelerin bir kısmı Google tarafından resmi olarak duyurulur. Ancak çok büyük bir bölümü resmi değildir ve Google bunları bildirmez.

Google, herhangi bir sitenin popüler olup olmadığını bünyesindeki algoritmalar ile takip etmektedir. Bu algoritma ziyaretçi sayısındaki artış, sitedeki kullanıların aldığı aksiyonlar, paylaşımlar gibi verilerden anlamaktadır. Bu veriler arttıkça Google siteye daha popüler olduğunu gözlemleyerek hak edilen konumlara getirmektedir.

Algoritma güncellemelerinin her birinde farklı kurallar ele alınır ve farklı noktalara odaklanır. Örneğin, Penguin Güncellemesi, backlink kalitesine bakarken, Panda Güncellemesi de içerik konusuna odaklanmıştır. Hummingbird Güncellemesi ise kullanıcı deneyimine odaklanmıştır. Rank Brain Güncellemesi, yapay zekaya ve farklı sinyallere odaklanmıştır. Her güncelleme ile farklı sinyaller ortaya çıktığı için bu güncellemelere anlık olarak uyum sağlamak gerekir.

Kurumsal SEO

SEO Ajansı – Arama Motoru Optimizasyonu Hizmeti

SEO Ajansı Bulut İnteraktif olarak kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılıyor ve arama sonuçlarında üst sıralarda çıkmalarına yardımcı oluyoruz. Popülerliğinizi arttırarak daha fazla gösterim almanızı sağlıyor ve sizi popüler hale getiriyoruz.

Kurumsal SEO Hizmeti ve diğer hizmetlerimiz için SEO kategorimizi ziyaret edebilir, bizimle iletişime geçebilirsiniz.